Több megkeresés is érkezik azzal kapcsolatban, hogy a biztonsági kamerák éjszakai üzemmódban nem adnak megfelelő képet. Az átadott képeket megtekintve érthetővé váltak az okok. Most ezeket vesszük sorra:
Nagy látószög, kis infranyaláb
Jellemzően ott alakul ki, ahol egy nagyobb látószögű kamerához egy fókuszált infravetőt építenek. Ezáltal a kép egy területe "beég" és a többi teljesen sötét. Megoldás: megfelelő infavető telepítése vagy a látószög (amennyiben a kamera alkalmas erre) csökentése.
Közeli tárgyak
Éjszaka a tárgyaknak nincs színe. Rossz kamerabeállításkor - pl. falon lévő kamera látja a falat is, amire szerelve van - a közeli tárgyakra vetülő infafény a kameraképen nagy fehér foltokat képez, ezáltal a sötétebb részletek homályba süllyednek. Megoldás: a kamera beállítás módosítása, a közeli tárgy "kivágása" a képből a kamera elmozdításával vagy áttelepítésével.
Szemben lévő kamera
Egymásra is ügyelő kamerák tipikus problémája, amikor két kamera "egymást látja". Az ilyen beállítás végeredményben mindkét kamerakép teljes használhatatlanságához vezet.
Nagy hőkibocsátású tárgy
Ilyen lehet egy például kazán. A rosszabb szigetelésű kazánok hősugárzása nem csak a kazánról alkotott képet teszik tönkre, hanem az általuk felmelegített környezetről alkotott képeket is.
Bevilágító erős hőforrásként működő világítótest
Az utcai közvilágítás többféle fényforrással működik. A fényforrások hőkibocsátása műszerrel mérhető, de ha műszerünk nincs, akkor is az első éjszaka megfigyelhetők a kameraképeken. Ha nagy fehér foltok jelennek meg a világítótestek környékén, akkor érdemes a kamerát úgy beállítani, hogy az éjszakai világítás fénye ne kerüljön a kamera képére.